Ana içeriğe atla

Jaguar chip okuma mantığına ilişkin bir not...

ITS Jaguar

Jaguar chip okuma mantığına ilişkin bir not...

Jaguar okuma başarısını en üst düzeye çıkarmak için Patentli çip teknolojilerini kullanır.

Bir koşucu varış noktasından geçtiğinde üzerinde bulunan çip 4 (ya da 8) anten tarafından aynı anda okunur, dolayısıyla herhangi bir endişe duyulmasına gerek kalmaz. Antenlerden birinin arızalanması durumunda dahi geride kalan antenler tarafından okuma işlemi devam edeceğinden herhangi bir sorun yaşanmaksızın çip derecesi sistem tarafından alınır.

Ayrıca, sporcunun çipi varış çizgisine yaklaşık 15 metre mesafeden okunmaya başlamakta, ve nihayi okuma antenleri geçtiği noktada son bulmaktadır. Bu benzersiz bir teknolojidir.

Yüksek Hızlı Okuma - yalnızca Jaguar ile

Herhangi bir zamanlama sisteminin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri yüksek bir hızda geçerken çip okunması işlemidir. Halı ya da rampa sistemli modellerde bu işlemin ne kadar zor ve tehlikeli olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Tehlike önemli bir unsurdur. Jaguar, tasarımı ile bu sorunun üstesinden gelen yegane sistemdir ve çok hızlı çip okumalarına olanak sağlamaktadır

Jaguar, uzaktan gelen çipi sürekli okumak ve bitiş noktasında nihayi dereceyi vermek üzere tasarlanmıştır. Saatte 320 km süratle yaklaşan bir çipi okumak üzere programlanmış ve tasarlanmıştır. Otomobil ve motorsiklet yarışlarında çok başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Doğruluk - Gerçek bitiş noktası hangisi?

Bu endüstrinin ilk kullanılmaya başladığı yıllarda bir çok sistem için çip zamanlarının alınması önemli olmuştur. Bu nedenle de, okuma oranlarını yükseltmek için değişik sayılarda halı ya da paspaslar kullanılmıştır.

Bir çok yarışmada yanyana kurulmuş halı ya da paspaslar görürsünüz ancak bu halı ya da paspasların hangisinin son okumayı yaptığı ve son dereceyi verdiğini bilemezsiniz. 10 metre genişliğinde tek bir halı ya da rampa kurmak istediğinizde çip okumalarında sorun yaşarsınız. Ancak, Jaguar ile böylesi bir sorun yaşamanız son derece zayıftır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kule üzerinde yer alan antenlerden gelen en son zaman bilgisi okunmaktadır ve tekrar etmekte fayda var herhangi bir antende sorun olması durumunda diğer antenler okumaya devam ettiğinden okuma ile ilgili kolay kolay sıkıntı yaşanmamaktadır.

Küçük Bir Not: Kullandığımız sistem hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, daha düne kadar bu sistemlerin ne olduğunu dahi bilmeyen ama şu an yerli yersiz bir kötüleme ve karalama kampanyası yürüten lüzumsuzlara ithaf olunur.

Yorumlar ( 0 )

Yorum yap

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.

Restricted HTML

  • İzin verilen HTML etiketleri: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
back to top